KUEJ-LIN (Guilin) je 1000 let staré městečko s asi 300.000 obyvateli, které je vsazeno do nádherné krajiny s řadou přírodních pozoruhodností (sloní chobot, jeskyně, ostrovy s chrámy aj.). Ve svém centru je to však dosti nehezké průmyslové město. Bývá proto jen obvyklým nástupním místem pro plavbu po řece Li do 80 km vzdáleného městečka Jang-šuo. Říká se, že „guilinský kraj je nejkrásnější na světě - avšak příroda v Yangshuo je tou nejkrásnější v celé guilinské oblasti“.
JANG-ŠUO (Yangshuo) leží jižně od Kuej-linu a je pro svou malebnost nejvyhledávanějším městem na povodí řeky Li. Toto městečko je také východiskem výletů do úžasného okolí (Měsíční kopec, Dračí hřbet s krásnými rýžovými terasami aj,). V centru je nejvyhledávanější Západní ulice, která je plná malebných obchůdků, hotelů i restaurací. Snímky exotické krajiny zde však poněkud ruší reklamy KFC či McDonald´s.
Hlavní atrakcí této oblasti je ale nesporně na 20.000 vápencových homolí, které se odráží ve vodách řeky Li - toto zrcadlení jejich úchvatnou krásu ještě umocňuje. Místní krajinu totiž tvoří úplná rovina, ze které se jako tesáky prudce zvedají zčásti porostlé vápencové skály - mnohdy bizardních tvarů. Rovinatost terénu láká mnohé turisty projet se na vypůjčeném kole, je zde však i dost „motorikší“, které každého za 100 jüanů rádi povozí až hodinu po širokém okolí. Největším zážitkem je ale plavba na bambusových vorech řekou Li mezi úchvatnými skalními velikány. Večer lze vidět na řece Li i rybáře s kormorány.
Místní zvláštností je výpravná a vpravdě nevídaná večerní show na vodě, ve které účinkuje většina místních obyvatel i se svými plavidly na pozadí osvětlených hor.
Přesně v osm hodin se každý večer spouští údajně největší světelná show. Začne hrát hudba a mrakodrapy jakoby „tančí do rytmu“, protože na nich nainstalovaná světla svým synchronním blikáním a měněním barev vytváří dojem pohybu. Při tom se ohromné světelné reflektory a barevné laserové paprsky křižují na temné obloze.